Kartki świąteczne dla wszystkich

Za niedługo już będą święta Bożego Narodzenia i znów będziemy myśleć o wysłaniu kartek świątecznych naszym znajomym i bliskim. Zastanawiać się będziemy na jakich kartkach te życzenia wyślemy. Czy zrobimy, to na tradycyjnych kartkach świątecznych, czy zdecydujemy się na wysłanie życzeń na kartkach internetowych. Większość z nas wybierze tradycyjne kartki świąteczne wysłane pocztą i zawierające poważne życzenia. Jednak coraz więcej Polaków wysyła kartki internetowe. Kartki internetowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kartek świątecznych.

W Internecie znajdziemy ciekawy asortyment kartek internetowych, są wśród nich internetowe kartki animowane, śmieszne kartki internetowe i internetowe kartki z muzyką. Wystarczy dołączyć do nich życzenia i miły prezent z okazji świąt, imienin, urodzin, czy z jakiejś innej okazji gotowy. Niezależnie jaki rodzaj kartki wybierzemy, czy będzie to tradycyjna kartka świąteczna, czy kartka internetowa, zawsze musimy się wykazać taktem i wyczuciem.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne dla firm

Mamy do wyboru kartki świąteczne z gotowymi życzeniami, podobnie w Internecie, też możemy skorzystać z gotowych życzeń. Korzystanie ze śmiesznych tekstów na kartkach internetowych, to chyba niezbyt właściwy wybór, bo nie prześlemy takich życzeń komuś starszemu, obraziłby się na pewno. Takie śmieszne kartki internetowe, przesyłają sobie ludzie młodzi. Jeżeli koniecznie chcemy wysłać internetowe kartki komuś starszemu, to wybierajmy takie z muzyka i poważnymi tekstami życzeń.

Dźwięk ulubionej kolędy, który rozlegnie się z pozytywki oraz ciepła treść życzeń każdego wprawi w dobry świąteczny nastrój. Podobnie jest przy wysyłaniu tras edycyjnej kartki świątecznej. Kupujemy w zależności do kogo mamy ja wysłać, Starsze osoby lubią sceny biblijne, młodsze wola zdjęcie jakiegoś świątecznego stroika. Ważna jest pamięć, ale przy okazji nie zapominajmy o takcie i kulturze, kartka świąteczna ma sprawiać radość, a dawać powody do smutku. Już dziś pomyślmy o tym, bo do świąt zostało niewiele czasu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne z logo

Aktualnie wiele osób zamiast kartek świątecznych papierowych wysyła kartki internetowe z życzeniami do bliskich i znajomych z racji różnych uroczystości czy świąt. Dla osób starszych jednak największa wartość maja te tradycyjne, papierowe kartki świąteczne. Kartki świąteczne zapakowane w kopertę mają w sobie o wiele więcej świątecznej magii niż te kartki internetowe. Niektórzy, w swoich domach robią dekoracje świąteczne z kartek świątecznych zawieszonych pionowo na sznurku, czy na jakiejś ozdobnej tasiemce.

Stanowi ona dodatkowy świąteczny element w domu. Można wieszać obok siebie kolejne sznurki z kartkami, w miarę ich nadchodzenia i tak aż do świąt. Bardzo miła niespodzianką są kartki świąteczne robione ręcznie. Podobnie jest z kartkami internetowymi. Nie musimy korzystać z gotowych wzorów, możemy taką kartkę internetową zrobić sobie sami. Wystarczy tylko znajomość kilku czynności w określonych programach. Połączenie grafiki z muzyką i animacja da wspaniały efekt na kartce internetowej. Taką własnoręcznie zrobiona, nieoklepaną kartkę internetowa odbiorca zapamięta na dłużej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Strony internetowe z kartkami

Niejeden człowiek staje przed problemem: Święta za pasem, a ja nie mam ani jednej kartki świątecznej, a może by w tym roku nie wysyłać żadnych kartek do nikogo? Zawsze starsi ludzie zapisywali sobie na kalendarzach ściennych, tak 2 tygodnie przed świętami, żeby nie zapomnieć o kartkach świątecznych. Dobry to był sposób. Ale my, po co zapisywać, że trzeba wysłać kartki świąteczne? Nie kupimy tradycyjnych, papierowych kartek, to wyślemy kartki internetowe, na jedno i tak wyjdzie. No prawie na jedno.

Bo kiedy w ostatniej chwili sobie przypominamy o kartkach, to wpadamy do sklepu i bierzemy 10 takich samych kartek świątecznych, potem piszemy 10 takich samych tekstów i biegniemy na pocztę, by wysłać kartki, bo nie dojdą na czas, jak się spóźnimy. A gdy już za późno na wysyłanie, to siadamy przed ekran komputera, wybieramy kilka różnych kartek internetowych, wybieramy odpowiednie życzenia i wysyłamy. No, możemy tak zrobić, ale tylko do osób, które mają dostęp do Internetu, inne niestety naszych życzeń przeczytać nie będą mogły.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Historia kartek internetowych

Świat, w którym żyjemy, stał się trochę światem zwariowanym. Zmienia się wszystko wokół nas, że Az trudno uwierzyć. Przez te zmiany cierpi tez tradycja, nasza polska tradycja. Niektórzy mówią, że to wszystko na skutek skomputeryzowania naszego życia i rozwijającej się nim społeczności. Odchodzimy od tradycji, idziemy na łatwiznę prawie w każdej dziedzinie życia. Weźmy taką tradycję świąteczną. Dawniej, wysyłaliśmy życzenia świąteczne na kartkach świątecznych, dziś robią to nieliczni, reszta korzysta z kartek internetowych. Czemu?

Z kartkami świątecznymi, tradycyjnymi jest trochę zachodu, trzeba je kupić, napisać, wysłać, a kartki internetowe, podane są nam na talerzu, wystarczy wpisać tylko w wyszukiwarce i już się nam pokazują, bez niczego, bez wychodzenia z domu, klikamy i wysyłamy. I tak jest w każdej dziedzinie życia, zamiast życzeń na świątecznej kartce, wysyłamy sobie kartkę internetowa, wirtualna, której nikt do rak nie weźmie, której nie postawi sobie na biurku. Kartki internetowe zyskały sobie już status trwałego pobytu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com